NOWY ETAP DLA SZPITALA W POKOJU

Wczoraj podczas nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników spółki Stobrawskie Centrum Medyczne, spółka otrzymała działkę, na której za kilka lat stanie nowy pawilon rehabilitacyjny szpitala w Pokoju. W ubiegłego roku Gmina Pokój sprzedała samorządowi województwa – z dużą ulgą – gminną działkę pod rozbudowę szpitala rehabilitacyjnego.
- Od 15 lat trzymałam tę działkę dla was i cieszę się, że po tylu latach rozmów udało się sfinalizować zamysł rozbudowy szpitala w Pokoju. Wszyscy na to czekamy, bo wiemy, że czas oczekiwania na łóżko tutaj to dwa lata – mówiła w ubiegłym roku wójt Pokoju Barbara Zając.

Jak informuje marszałek Andrzej Buła, to działka o wielkości 33 arów. – Podwyższyliśmy kapitał zakładowy Stobrawskiego Centrum Medycznego po to, żeby spółka już dysponowała tą nieruchomością, do celów projektowych. Zaczyna się nowy etap, i dla pracowników, i dla prezesa – etap stworzenia czegoś wyjątkowego, czego bardzo potrzebują mieszkańcy województwa – mówił marszałek, dodając: – Wiemy, że problemy z rehabilitacją towarzyszą nam cały czas, często rehabilitacja to powrót do życia zawodowego, do codziennej sprawności, której tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

Szpital Rehabilitacyjny w Pokoju to cześć Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup. W ramach szpitala funkcjonuje Kliniczny Oddział Rehabilitacji, poradnie, oraz Zakład Rehabilitacji, który świadczy usługi medyczne w ramach rehabilitacji ambulatoryjnej i ośrodka dziennego. Rozbudowa szpitala pozwoli poprawić komfort pobytu naszych pacjentów, zwiększy bazę lokalową dla prowadzonych interwencji leczniczych i zapewnić odpowiednie warunki kształcenia studentów w ramach oddziału klinicznego.
Rozbudowa szpitalu to tylko dopełnienie podniesienia jakości świadczonych usług, bo już dziś dysponujemy wspaniałą kadrą medyczną - mówi Krzysztof Szyndlarewicz Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowa inwestycja zwiększy ofertę rehabilitacyjną szpitala oraz wpłynie na komfort pacjentów w całym regionie.

Więcej przeczytasz tutaj: https://www.opolskie.pl/2023/09/rozpoczyna-sie-nowy-etap-dla-szpitala-w-pokoju/