JUBILEUSZ 90-LECIA SZPITALA PULMONOLOGICZNO- REUMATOLOGICZNEGO W KUP

15 czerwca 2018 r. w Restauracji „Pod Lasem” w Dobrzeniu Wielkim odbyła się uroczystość związana Jubileuszem 90 - lecia Szpitala Pulmonologiczno-Reumatologicznego w Kup.

Obchody Jubileuszu objęte zostały honorowym patronatem: Marszałka Województwa Opolskiego, Starosty Powiatu Opolskiego oraz Gminy Dobrzeń Wielki. Jubileusz 90-lecia powstania szpitala to niepowtarzalna okazja, aby we wspólnym gronie pracowników obecnych i emerytowanych oraz zaproszonych gości świętować ten piękny jubileusz.
W czasie uroczystości została przedstawiona historia szpitala połączona z prezentacją unikatowych zdjęć z przeszłości i zdjęć z inwestycji poczynionych przez ostatnie 10 lat.

Kolejna część uroczystości została poświęcona czasom obecnym, a głównie bohaterom dnia codziennego szpitala, jego pracownikom.

Podczas uroczystości pamiątkowe statuetki i listy gratulacyjne otrzymali pracownicy, którzy przepracowali w szpitalu ponad 30 lat, aktywnie uczestnicząc w kreowaniu pozytywnych przemian szpitala. W tym zacnym gronie znalazły się 32 osoby.  Wielkie słowa uznania zostały skierowane do poprzedniego prezesa SCM Pana Mirosław Wójciaka za kadencji, którego w szpitalu zostało przeprowadzonych szereg projektów inwestycyjnych, modernizacyjnych i organizacyjnych pozytywnie zmieniających oblicze szpitala przez ostatnie 10 lat. Następnie obecny Prezes Pan Marek Drobik poinformował o najbliższych zamierzeniach i planach Spółki.

Później głos zabrali zaproszeni goście gratulując pięknego jubileuszu, a byli to: Wicewojewoda Wioletta Porowska, Sekretarz Województwa Opolskiego – Adam Maciąg, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UM  - Izabela Damboń-Kandziora, Przewodniczący Rady Nadzorczej SCM  - Janusz Wójcik, Wójtowie Gmin: Pokój, Dobrzeń Wielki,  Łubniany, Popielów, przedstawiciel Opolskiego Oddziału NFZ, przedstawiciel biura poselskiego Posła Ryszarda Wilczyńskiego oraz prezesi i dyrektorzy zaprzyjaźnionych szpitali.

Koniec uroczystości uświetnił występ pary tanecznej prezentującej tańce standardowe
i latynoamerykańskie.

Przed uroczystością 90-lecia Szpitala w Kup, odbyła się IV konferencja naukowa poświęcona zakażeniom szpitalnym.