ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PONOWNIE WSPIERA STOBRAWSKIE CENTRUM MEDYCZNE

Na dzisiejszym posiedzeniu zarząd województwa opolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnych inwestycji w szpitalach wojewódzkich. 4 miliony 47 tysięcy zł z budżetu województwa trafi do czterech placówek, które zgłosiły zarządowi swoje inwestycyjne potrzeby.

– W budżecie mamy jeszcze pieniądze, które mogliśmy przekazać na realizację potrzeb naszych placówek – mówił po posiedzeniu zarządu marszałek województwa Andrzej Buła.

...

524 tysiące złotych dostanie  Stobrawskie Centrum Medyczne, z przeznaczeniem m.in. na zakup aparatu USG z głowicą do diagnostyki stawów do Oddziału i Poradni Reumatologicznej, zakup kompletnego zestawu do manometrii przełykowej wysokiej rozdzielczości dla Zakładu Diagnostyki Endoskopowej oraz zakup oprogramowania do zarządzania i obsługi komputerów wewnętrznej sieci z helpdeskiem. Pieniądze pozwolą też na budowę parkingu oraz utwardzenie terenu przy szpitalu w Pokoju.