Adres:

ul. Karola Miarki 14, 46-082 Kup

Stobrawskie Centrum Medyczne wybrało Oracle Cloud

Oracle Polska informuje że w Stobrawskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. z siedzibą w Kup (SCM) została uruchomiona nowoczesna serwerownia danych w chmurze, korzystająca z infrastruktury Oracle Cloud.

Warszawa, 4 sierpnia 2020

Wykonawcą wdrożenia jest firma JT&T SYSTEM Spółka z o.o. – partner Oracle oraz certyfikowany partner firmy Asseco SA, której to oprogramowanie do obsługi pacjentów i szpitala wykorzystuje Stobrawskie Centrum Medyczne. W ramach projektu w SCM dokonano wdrożenia usług infrastruktury chmurowej Oracle Cloud Infrastructure wraz z migracją dotychczasowej serwerowni oraz wszystkich danych potrzebnych do bieżącej obsługi.

„Jest to pierwsze i jak na razie jedyne takie rozwiązanie w Polsce gdzie cała serwerownia wraz z danymi i aplikacjami działa w chmurze” – komentuje Mirosław Wójciak, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju SCM. „Inwestycja ta po raz kolejny stawia Stobrawskie Centrum Medyczne jako jednego  z liderów  nowoczesnych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się na migrację do Chmury Oracle, ponieważ mogliśmy zrezygnować z przebudowy  tradycyjnej serwerowni i zdecydowanie obniżyć wydatki inwestycyjne. Kwota naszych planowanych nakładów na przebudowę pozwoli nam na 7 letnie finansowanie technologii chmurowej, co bardzo ważne - rozłożone w czasie. Jeszcze ważniejszym jednak argumentem była możliwość pozbycia się dotychczasowych problemów z utrzymaniem serwerowni lokalnej i skoncentrowanie się nad dalszym wykorzystaniem  nowoczesnych rozwiązań informatycznych, wdrażaniem nowych aplikacji i oprogramowań bez kolejnych dużych nakładów finansowych”.

„Przejście do Oracle Cloud przynosi organizacji ogromne korzyści – zarówno biznesowe, jak i funkcjonalne” – powiedział Robert Grochulski, odpowiedzialny za Sektor ochrony zdrowia w Oracle Polska. „Dzięki technologii chmurowej Stobrawskie Centrum Medyczne nie musi budować, wyposażać ani utrzymywać własnej lokalnej serwerowni, co wiązałoby się z wielokrotnie większym kosztem niż zakup infrastruktury chmurowej. Oparcie działania systemów IT na modelu chmury pozwala także na łatwe wdrażanie kolejnych aplikacji - takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna, czy nowego oprogramowania, jakie w przyszłości będzie potrzebować jednostka - bez ponoszenia dodatkowych kosztów rozbudowy serwerów czy zakupu licencji bazodanowych”.

„Rozwiązanie chmurowe znacznie przyspieszyło pracę na stanowiskach komputerowych, usprawniło administrowanie danymi i zwiększyło bezpieczeństwo przechowywania danych” – dodaje Mirosław Wójciak. „Przez ostatni miesiąc - mimo trudnego czasu spowodowanego pandemią - po okresie przygotowań, migracji i testów szpital działa bez problemów, wykorzystując swoje oprogramowanie i dane umieszczone w serwerowni chmurowej”.

„Wdrożenie w Stobrawskim Centrum Medycznym trwało trzy tygodnie i przebiegało w atmosferze doskonałej współpracy pomiędzy zespołami JT&T SYSTEM oraz naszego klienta” – powiedział Tomasz Suchocki, Prezes zarządu JT&T SYSTEM. „Po serii testów i przygotowań migracja wszystkich usług przebiegła spokojnie - mimo iż co jakiś czas napotykaliśmy na nieznane wcześniej problemy. Wszystkie udało się naszemu zespołowi pokonać, a system działa już w całości znajdując się w chmurze” – powiedział Tomasz Suchocki, Prezes zarządu JT&T SYSTEM.

„Bardzo się cieszę, że nasi partnerzy w Polsce z powodzeniem przeprowadzają podobne wdrożenia swoich rozwiązań w chmurze Oracle. Szczególnie budujący jest fakt, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy „nowej normalności”, w której jako społeczeństwu, przychodzi nam mierzyć się ze skutkami pandemii, otrzymujemy nową, bezpieczniejszą i wydajniejszą odsłonę systemów informatycznych wspierających placówki opieki zdrowotnej” – powiedział Grzegorz Grunwald, ISV Channel Senior Sales Manager w regionie Oracle ECE. „Obecnie nie trzeba już nikogo przekonywać do korzyści, jakie niosą za sobą rozwiązania chmurowe. Partnerzy posiadają aplikacje gotowe do wdrożenia w chmurze i wiedzą w jaki sposób dokonać pomyślnej implementacji. Wcześniej przeanalizowali i wypróbowali wszystkie dostępne technologie chmurowe, przeprowadzili setki testów, a swoje rozwiązania opierają na technologiach, które adekwatnie do wymagań tych rozwiązań oraz oczekiwań klientów, zapewniają największe bezpieczeństwo, elastyczność i wydajność”.

Od grudnia 2019 roku w ramach programu partnerskiego Oracle szczególnie wspiera tych partnerów, którzy wiążą swoją biznesową przyszłość z technologią Oracle Cloud. Trzy z czterech ścieżek kompetencyjnych programu partnerskiego stworzono z myślą o wspieraniu partnerów działających w szeroko rozumianej chmurze Oracle. Partnerzy zainteresowani szczegółami mogą wziąć udział w organizowanych co miesiąc webinariach, które Oracle organizuje wspólnie z dystrybutorem - firmą Arrow ECS.

„Dzisiaj cała branża ochrony zdrowia spogląda na takich pionierów jak Stobrawskie Centrum Medyczne. Serdecznie gratuluję i dziękuję zespołom naszych partnerów JT&T SYSTEM oraz Asseco Poland. Jestem pewien, że to wdrożenie zapoczątkuje długą serię kolejnych implementacji rozwiązań dla branży medycznej firmy Asseco Poland w chmurze Oracle” – podsumowuje Grzegorz Grunwald.

Infrastruktura chmurowa Oracle (OCI – Oracle Cloud Infrastructure), to zestaw usług pozwalających na uruchamianie systemów informatycznych organizacji w modelu Cloud Computing. Platforma OCI została wprowadzona na rynek pod koniec 2016 roku - od tego czasu rozszerzyła się do ponad  50 usług dostępnych w 24 regionach chmurowych na całym świecie, a planowane jest osiągnięcie 36 regionów do końca 2020 roku.

„Podczas projektowania i budowy Oracle Cloud Infrastructure położono szczególny nacisk na dwa fundamentalne zagadnienia– bezpieczeństwo i wydajność. Dzięki temu OCI perfekcyjnie spełnia swoją rolę jako platforma chmurowa dla aplikacji i rozwiązań o krytycznym znaczeniu.” – komentuje Marek Sokołowski, Oracle Cloud Infrastructure Business Development Manager w regionie Oracle CEE. „Dostępność szerokiego wachlarza usług infrastrukturalnych począwszy od rozwiązań typu Bare Metal - poprzez maszyny wirtualne o wielu wariantach konfiguracyjnych i typach dostępnych procesorów, aż po nowoczesne środowiska oparte o kontenery i klastry Kubernetes umożliwia zarówno przenoszenie aplikacji, które powstały w tradycyjnych środowiskach On Premise, jak i wdrażanie rozwiązań dla których chmura to środowisko naturalne”.

Duży wybór usług platformy (PaaS) w skład której wchodzą nowoczesne rozwiązania bazodanowe, analityczne, czy integracyjne daje możliwość nie tylko budowy nowych systemów, ale również modernizacji już istniejących rozwiązań i przekształcania ich w pełnowymiarowe natywne aplikacje chmurowe.

„Nie mniejsze znaczenie dla rozwiązań przenoszonych do chmury mają dwa dodatkowe aspekty – towarzysząca chmurze ekonomia oraz wysoki stopień automatyzacji. Specyficzna ekonomia chmury pozwala osiągnąć oszczędności finansowe poprzez dostosowanie wykorzystania zasobów do realnie istniejących potrzeb. Dokładnie tyle rdzeni procesora, tyle gigabajtów pamięci masowej ile w danym momencie jest niezbędne. Z kolei dostępna w chmurze automatyzacja umożliwia przeniesienie kompetencji i dostępnych zasobów kadrowych z utrzymania na rozwój” – dodaje Marek Sokołowski.

Informacje o firmie Oracle

Platforma Oracle Cloud obejmuje pełny pakiet zintegrowanych aplikacji na potrzeby sprzedaży, usług, marketingu, kadr, finansów, łańcucha dostaw i produkcji, a także wysoce zautomatyzowaną i bezpieczną infrastrukturę drugiej generacji, w tym bazę danych Oracle Autonomous Database. Więcej informacji o firmie Oracle można znaleźć pod adresem www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii. Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt z Oracle

Katarzyna Pilarska, PR and Communications Director CEE CIS, tel. +48 602 410 795; Katarzyna.Pilarska@oracle.com

Lokalizacja

Szpital w Kup
ul. Karola Miarki 14, 46-082 Kup
Szpital w Pokoju
ul. Namysłowska 22, 46-034 Pokój